» 
Arabic Bulgarian Chinese Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Malagasy Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Thai Turkish Vietnamese
Arabic Bulgarian Chinese Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Malagasy Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Thai Turkish Vietnamese

definition - oral seks

definition of Wikipedia

   Advertizing ▼

Wikipedia

Oral seks

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Git ve: kullan, ara
Ressam Félicien Rops tarafından çizilmiş 69 pozisyonu

Oral seks ya da ağızdan ilişki, bir cinsel ilişki türüdür. Oral yoldan yapılan herhangi bir cinsel ilişkiyi tanımlamak için kullanılır. Erekt haldeki penisin, uyarılmış bir vajinanın veya anüsün ağızla birleşmesi eylemi için kullanılır. Tarih boyunca hemen her toplumda heteroseksüel ve eşcinsel insanlar tarafından uygulanmıştır.

Oral seks günümüzde normal cinselliğin sınırları içinde kabul edilmektedir. Hem cinsel ilişki öncesi aşk oyunlarının bir parçası olarak, hem de kendisi başlı başına bir cinsel etkinlik olarak uygulanabilen oral seks, insanların en çok zevk aldıkları cinsel etkinlikler içinde üst sıralarda yer almaktadır. Bulaşıcı hastalıklar ve gebeliğin son dönemi gibi istisnai durumlar hariç tutulacak olursa, oral seks yapmak için hiç bir engel ve sakınca yoktur.

Genellikle partnere oral seks yapmak yerine, partner tarafından kendisine oral seks yapılması daha çok talep edilmektedir. Cinsel organları ağızla uyarılan kişi direkt cinsel bir haz alırken, ağzını kullanan kişi ise partnerine verdiği zevkten etkilenerek dolaylı yoldan bir doyum elde etmektedir. Bunun yanında bazı insanlar için partnerin cinsel organlarının tad ve kokusundan alınan haz da oral seks yapmanın verdiği doyumu arttırabilmektedir.

Fellatio

Ressam Édouard-Henri Avril tarafından çizilmiş Fellatio pozisyonu

Fellatio (Latince fellare:emmek) erkek cinsel organlarının ağızla uyarılmasıdır. Erkeklerin neredeyse hemen hepsi penislerinin ağızla uyarılmasından büyük zevk alırlar. Ağız uyarısı yeterince etkili ve uzun yapılırsa orgazm kaçınılmazdır. Erkekte bulaşıcı bir hastalık olmamak kaydıyla, ağza boşalmanın bilinen bir zararı yoktur.

Cunnilingus

Ressam Édouard-Henri Avril tarafından çizilmiş Cunnilingus pozisyonu

Cunnilingus (Latince cunny:vulva, lingere:yalamak) kadın cinsel organlarının ağızla uyarılmasıdır. Kadınların büyük bir çoğunluğu özellikle klitoris ve çevresinin ağızla uyarılmasından büyük haz duyarlar ve bu yolla kolayca uyarılabilirler. Ağız uyarısıyla kolayca orgazma ulaşabilecekleri halde birçok kadın cinsel bölgelerinin kokusu ve tadının partnerinin hoşuna gitmeyebileceği düşünebilir.

69

İki tarafın da aynı anda zevk alması için geliştirilmiş olan cinsel ilişki pozisyonu olan 69 ise partnerlerin birbirlerine aynı anda oral seks yapması demektir. Birinin düz olarak yatıp diğerinin onun tam tersi yönünde üzerine uzanmasıyla mümkün olabilen bu pozisyon zor fakat zevk vericidir.Kadının erkeğin penisini emmesi erkeğe aşırı bir haz vererek spermleri harekete geçirir ve erkeğin haz alarak boşalmasını sağlar.Kadın ilişkiye başlarken öncelikle penisin dip noktasını(deep throat) emerek veya yalayarak başlamalıdır.Penisin ucunu emerek başlarsa erkeğin çabuk boşalmasına sebep olabilir.Erkeğin boşalmaya yaklaşmasıyla beraber penisin ucu emilmeye başlanabilir.Ayrıca kadın eliylede penise hızlıca mastürbasyon uygulamalıdır.Veya boşalma anında penisin pembe olan ucuna,yani yuvarlaklığın bittiği kısım parmakla sıkılarak baskı yapılabilir.Böylelikle spermler hızlıca penisten çıkar ve erkek inanılmaz derecede hazlanır.Fakat penis fazla sıkılmamalıdır.Fazla sıkıldığında penis kırılabilir ayrıca ereksiyonda hata oluşabilir.

Wikimedia Commons'ta Oral seks ile ilgili çoklu ortam belgeleri bulunur.

 

All translations of oral seks


sensagent's content

  • definitions
  • synonyms
  • antonyms
  • encyclopedia

  • tanım
  • eşanlamlı

Dictionary and translator for handheld

⇨ New : sensagent is now available on your handheld

   Advertising ▼

sensagent's office

Shortkey or widget. Free.

Windows Shortkey: sensagent. Free.

Vista Widget : sensagent. Free.

Webmaster Solution

Alexandria

A windows (pop-into) of information (full-content of Sensagent) triggered by double-clicking any word on your webpage. Give contextual explanation and translation from your sites !

Try here  or   get the code

SensagentBox

With a SensagentBox, visitors to your site can access reliable information on over 5 million pages provided by Sensagent.com. Choose the design that fits your site.

Business solution

Improve your site content

Add new content to your site from Sensagent by XML.

Crawl products or adds

Get XML access to reach the best products.

Index images and define metadata

Get XML access to fix the meaning of your metadata.


Please, email us to describe your idea.

WordGame

The English word games are:
○   Anagrams
○   Wildcard, crossword
○   Lettris
○   Boggle.

Lettris

Lettris is a curious tetris-clone game where all the bricks have the same square shape but different content. Each square carries a letter. To make squares disappear and save space for other squares you have to assemble English words (left, right, up, down) from the falling squares.

boggle

Boggle gives you 3 minutes to find as many words (3 letters or more) as you can in a grid of 16 letters. You can also try the grid of 16 letters. Letters must be adjacent and longer words score better. See if you can get into the grid Hall of Fame !

English dictionary
Main references

Most English definitions are provided by WordNet .
English thesaurus is mainly derived from The Integral Dictionary (TID).
English Encyclopedia is licensed by Wikipedia (GNU).

Copyrights

The wordgames anagrams, crossword, Lettris and Boggle are provided by Memodata.
The web service Alexandria is granted from Memodata for the Ebay search.
The SensagentBox are offered by sensAgent.

Translation

Change the target language to find translations.
Tips: browse the semantic fields (see From ideas to words) in two languages to learn more.

last searches on the dictionary :

ihanet etmek · gaston · TORNETRASK GOLU · ulex · AFSIN · Sirius · 22 Temmuz · TRICOT · vesuv · ARA FILM ·
2905 online visitors

computed in 0.047s

I would like to report:
section :
a spelling or a grammatical mistake
an offensive content(racist, pornographic, injurious, etc.)
a copyright violation
an error
a missing statement
other
please precise:

Advertize

Partnership

Company informations

My account

login

registration

   Advertising ▼